Dieta Dukana Regime Dukan (France) Dukan Diet (United Kingdom) Dukan Diet (USA) Dieta Dukan (España) Dieta Dukan (Italia) Dukan Dieet (Nederlands) Dukan Diaet (Deutschland) Dukan Dieta (Brasil) Диета Дюкан (Россия)
Otręby owsiane w Diecie Dukana
Otręby owsiane były przez długi okres czasu nieznane i niestosowane w naszej kuchni. Warto zaznaczyć, że są one bardzo cenne dla naszego zdrowia!

Anglo-Saksoni zaczęli je stosować w celach leczniczych. Informacje o korzyściach otrębów owsianych, które obniżają wchłanianie złego cholesterolu pojawiają się po raz pierwszy w amerykańskiej literaturze naukowej.

 

Właściwości otrąb owsianych Po opublikowaniu w 1980 roku badań na ten temat, ich popularność była tak duża, że spowodowała wyczerpanie zapasów u producentów, a New York Times pisał o „Oat-Bran-Manii”!

 

Wpływ otrąb owsianych na nasz organizm:

• obniżenie wchłaniania złego cholesterolu

• zapobieganie cukrzycy poprzez obniżenie indeksu glicemicznego posiłku

• zabezpieczenie przed rakiem jelita grubego i odbytnicy

regulacja trawienia

Otręby owsiane, a zdrowie.

Otręby owsiane zawierają błonnik, beta-glukan, które są bardzo korzystne dla naszego organizmu. Oto dwie ważne funkcje otrąb owsianych:

1. Powodują uczucie sytości


Po ich zjedzeniu, otręby owsiane wchłaniają ślinę, dostają się do żołądka, gdzie napełniają się wodą. Jedna łyżeczka otrąb owsianych o pojemności 15 gr absorbuje 25 razy swoją pojemność w wodę, co powoduje uczucie sytości..

Właściwości absorbowania wody

2. Pozwalają na zmniejszenie kalorii w żołądku

To główna funkcja otrąb owsianych. Przechwytują one kalorie, oraz regulują przemieszczanie się treści jelitowej.

Doktor Pierre Dukan podkreślał korzyści otrąb owsianych na jednej ze swoich konferencji, mówiąc, że:... "Regulują one przemieszczanie się treści jelitowej, obniżają wchłanianie złego cholesterolu, spowalniają przenikanie cukrów prostych, pozwalają na zmniejszenie się liczby wchłanianych kalorii"."

Otręby owsiane  w diecie Dukana

Uwaga! Należy wybrać odpowiednie otręby owsiane!

Walory lecznicze otrąb owsianych zależą od dwóch kluczowych czynników: mielenia i przesiewania.

Polecamy otręby owsiane na stronie www. mojbutikdietydukana.pl