Dieta Dukana Regime Dukan (France) Dukan Diet (United Kingdom) Dukan Diet (USA) Dieta Dukan (España) Dieta Dukan (Italia) Dukan Dieet (Nederlands) Dukan Diaet (Deutschland) Dukan Dieta (Brasil) Диета Дюкан (Россия)

Newsletter doktora Dukana


Dieta odchudzająca doktora Dukana

Kochani,

Życie może być gorzkie, gdy brakuje w nim słodyczy!
.

Czasami jest ono porównywane do kawy: istnieją osoby, które nie odczuwają potrzeby jej słodzenia, jak i rownież takie, które nie potrafią się bez niego obejść. Przytycie jest dowodem na to, że na pewnym etapie odczuwali Państwo potrzebę osłodzenia swojego życia, żeby uczynić je bardziej znośnym. Próbowali to Państwo osiągnąć za pomocą jedzenia.  

40 milionów ludzi żyjących we Francji nie odczuwa potrzeby jedzenia, aby czerpać z życia wystarczająco dużo przyjemności. Pozostałe 20 milionów nie potrafi się bez tego obyć. To powoduje tycie, a tycie jest przyczyną niezadowolenia.

Na szczęście, istnieją dwa wyjścia z tej sytuacji. Pierwsze to zacząć wreszcie chudnąć, co niewątpliwie jest źródłem niepodważalnej przyjemności. Drugie, to znaleźć inny sposób na odnajdywanie przyjemności niż za pomocą jedzenia. Te dwie rady daję zawsze moim pacjentom, czytelnikom i internautom, gdyż wiem, że tycie podobnie jak chudnięcie polega na zręcznym nawigowaniu między przyjemnością, a niezadowoleniem. Do tego jednak potrzeba pomocy, wsparcia i przewodnika. Wobec jedzenia wszyscy bowiem jesteśmy i będziemy dziećmi!

Zapraszam na internetowy coaching! 

Pierre Dukan, dietetyk